Sanayi Mahallesi 148. Cadde No: 26, Merkez / Isparta
0246 237 02 44
info@itechrobotics.com

OTONOM YEM İTME ROBOTU

  • İ-Bold yemi, yemleme tablasına götürmeden önce karıştırır. Spiralli döner helezonların benzersiz hareketi, mevcut herhangi bir boşluğu doldurarak ve kaba yem liflerinin bütün olarak kalmasını sağlayarak yemin nazik bir şekilde yemleme tablasına yerleştirildiğini garanti eder. Bu şekilde yem, inekler için daha iştah açıcı hale gelir.
  • Öncelikle yemi karıştırarak inekler için daha iştah açıcı olmasını sağlar ve yemin yerini değiştirerek sıkışmasını önler. Bu daha fazla tüketim ve dolayısıyla daha fazla süt veya et hayvancılığı için et anlamına gelir.
  • İnekler yemleme tablasını daha sık ziyaret ederler ve enerji alımı artar.
  • Düşük seviyedeki yemler boş yerlere itilmezler.
  • Daha iyi inek trafiği oluşur.
  • Yemleme tablasında daha az rekabet ve stres vardır.
  • Daha fazla süt verimi sağlanır.

Teknik Özellikler

Hız
1,5 - 2 m/s
Şarj Olma Süresi
3 Saat
Tam Dolu Şarj ile Aralıksız Çalışabilme Süresi
4 Saat
Ağırlık
300

İ-Bold, yeri değiştirildikçe yem yeniden karıştırılır. Sonuçta ineğin ayırdığı, daha önceden yemek istemediği reddedilen yem sadece ineğin önüne geri itilmekle kalmaz. Aktarma yöntemi ile karıştırılan yem daha az yem seçmeye yol açar. Bu, yem israfının azaltılması ve arta kalan yem atıklarının kaldırılması için daha az zaman harcanması anlamına gelir. Bu ‘ ittir – ayıkla – reddet ‘ döngüsünü ortadan kaldırarak atık miktarını ortadan kaldırmak için daha az zaman harcanır.

İ-Bold geleneksel yem itme ve iticilerin aksine, sadece farklı miktarda yemi değil, aynı zamanda her tür TMR, saman, kuru ot veya taze ot da dahil olmak üzere birçok yem tipi ile çalışabilmektedir. Bu, mevsimsel olarak ya da farklı yem türleri ile yemleme yapma esnekliği sağlar. İ-Bold en zor olan yem tiplerinde bile verimli bir şekilde karıştırma ve yer değiştirme yapar.

Eski tip ilk nesil yem iticilerinden farklı olarak yem tablanıza gerçek robot teknolojisini getirir. Akıllı navigasyon sistemi, her zaman olması gereken yerde olmasını sağlar, inekleriniz için yemi yeniden konumlandırmaya hazırdır.
İ-Bold otomatik olarak çalışır ve şarj cihazına geri döner. Gelişmiş sensörler sayesinde bir insan, nesne ya da hayvan tarafından engellendiğinde otomatik olarak durur. Engel ortadan kalktığında çalışma otomatik olarak devam eder.

İ-Bold bakımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Değiştirilmesi gereken az parça vardır ve yağlama gerektirmez. İ-Bold cihazınızı mükemmel çalışma düzeninde tutmak kolaydır.